Pojďte s námi do Betléma…

Oslavy 140. výročí založení gymnázia a 45. výročí vzniku pedagogické školy se vzhledem ke koronavirové krizi situaci rozpadly na malé střípky, které znovu dáme do nových souvislostí tak, jako se sestavují barevná sklíčka v kaleidoskopu.

A právě kaleidoskop se stal symbolickým a zároveň dárkovým předmětem našeho výročí. Možná vám připomene dětství, možná vás potěší a smyje z duše prach všedních dnů. A když jím budete trpělivě otáčet, můžete objevit mezi neopakovatelnými barevnými obrazci číslici 140! Pokud splníte podmínky naší cesty Putování do Betléma přes Čáslav, můžete krasohled získat.

Čáslavský Betlém Štěch

Pojďte s námi trochu netradičně oslavovat výročí školy! Putování do Betléma přes Čáslav je pro vás připraveno! Její organizátorka Mgr. Milada Bártová společně s autorkou tohoto textu vám nabízí procházku a 12 zastavení u betlémů. Cesta začíná naproti zadnímu vchodu do gymnázia (Mahenova ulice 233, zde si prohlédněte, popř. vyfotografujte plakátek s přehlednou trasou) a končí u výlohy městské knihovny. Většina autorů betlémů má vazbu na gymnázium a pedagogickou školu (jsou žáky, absolventy nebo dětmi absolventů školy).

Zpříjemněte si předvánoční a vánoční čas procházkou. A cestou si můžete zpívat Půjdem spolu do Betléma…

Průběžně nás sledujte na: gymcaslav.cz, 140.gymcaslav.cz, Youtube GySOŠPgČáslav

Psali o nás na svoboda.info  – více informací naleznete v článku Příjemná procházka po Čáslavi vám nabídne 12 zastavení u betlémů..

Jana Andrejsková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *